Paryż

Tak, tak, ten wpis miał się tu pojawić jakiś rok temu. Bloga zaniedbaliśmy nieco, ale wizja kolejnej podróży mobilizuje do uzupełnienia wpisów z zeszłego roku, zanim pojawią się tegoroczne.

 

Przyznamy, że dłuższy postój w Paryżu był nam trochę nie na rękę, gdyż serio, byliśmy już po prostu zmęczeni, a też w Paryżu byliśmy już kilka razy, więc większość miejsc już znamy z poprzednich wizyt. Mimo wszystko wciąż nie zaliczyliśmy szczytu wieży Eifella, zawsze, widząc gigantyczną kolejkę, obiecujemy sobie, że następnym razem na pewno pójdziemy, jednak znów przesunęliśmy to na „następny raz”.

 
W Paryżu nocowaliśmy w miłym hostelu, w którym na recepcji pracowała Anna, uprzejma, uśmiechnięta Polka, jak się okazało dopiero gdy usłyszała nasze rozmowy między sobą. Przyjechaliśmy bardzo późno, więc zdążyliśmy tylko coś zjeść i padliśmy do łóżek.
Rano przeszliśmy się pod wieżę Eiffela, do której z hostelu mieliśmy raptem 10 minut pieszo, potem zaś postanowiliśmy odwiedzić wreszcie Wersal, na który nigdy dotąd nie mieliśmy czasu. Pogoda może nie była jakaś zachęcająca, bo dzień był raczej ponury i wietrzny, jednak czego można się spodziewać po końcówce października.

 
Drugiego dnia z samego rana odwiedziliśmy jeszcze La Defense, czyli nowoczesną część Paryża. Dalej zaś już pojechaliśmy na lotnisko Beauvis skąd polecieliśmy do Krakowa.
Nie będziemy opisywać całej wizyty w Paryżu, gdyż wydaje nam się to zbędne. Bądź co bądź, jest to już Europa, więc po ponad 5 tygodniach spędzonych w Ameryce Południowej, pełnej przygód i nieco bardziej egzotycznych widoków, Paryż, w którym jesteśmy n-ty raz nie mógł zrobić na nas wrażenia większego niż Rio, Machu Picchu czy Pustynia Atacama. Oczywiście nie odmawiamy niewątpliwego uroku, wdzięku i dostojności tak Paryżowi, jak i Wersalowi, który swym ogromem i urodzie onieśmiela, jednak to wciąż nam już tęskno za niejaką dzikością kontynentu, z którego właśnie wróciliśmy…

 
Wrzucamy więc kilka zdjęć z Paryża i Wersalu, jako ładna puenta naszego wyjazdu, dalej zaś wróciliśmy do Polski, już snując plany na powrót do Ameryki Południowej, za którą tak tęskno…IMG_4267 (Kopiowanie)

IMG_4274 (Kopiowanie)

Wersal

IMG_4284 (Kopiowanie)

IMG_4300 (Kopiowanie)

IMG_4302 (Kopiowanie)

IMG_4312 (Kopiowanie)

IMG_4315 (Kopiowanie)

IMG_4325 (Kopiowanie)

IMG_4334 (Kopiowanie)

IMG_4353 (Kopiowanie)

IMG_4339 (Kopiowanie)

Notre Dame

IMG_4357 (Kopiowanie)

Centre Pompidou

IMG_4368 (Kopiowanie)

IMG_4378 (Kopiowanie)

IMG_4393 (Kopiowanie)

IMG_4399 (Kopiowanie)

La Defense

IMG_4406 (Kopiowanie)

IMG_4410 (Kopiowanie)

IMG_4413 (Kopiowanie)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s