O Rudym i Czarnym

Ciężko wymienić wszystkie miejsca, w których byliśmy razem, ale także te, w których mieliśmy okazję być oddzielnie. Początkowo nasze wspólne podróże ograniczały się tylko do Europy, gdzie staraliśmy się z plecakami penetrować tereny zarówno turystyczne, ale także wyszukiwać nowych, nieznanych dotąd turystom. Tak, choć już nieliczne, ale wciąż w Europie można takie miejsca znaleźć. Każde z nas miało już okazję znaleźć się na innym kontynencie (Karolina w Azji, Ameryce Południowej i Afryce, Piotrek w Ameryce Północnej), jednak rok 2014 był dla nas przełomowy, gdyż pierwszy raz wybraliśmy się razem, niezależnie, z plecakami, mapą i przewodnikiem w 6-tygodniową podróż po Ameryce Południowej, która zachwyciła nas na tyle, by kontynuować odkrywanie przez nas innych niż Europa kontynentów. Pomiędzy komercyjnymi miejscami odwiedzanymi przez rzesze turystów staramy się znaleźć te dzikie i wciąż pozbawione tłumów, te, gdzie wszystko jest jak najbardziej naturalne i prawdziwe. I po to właśnie powstał ten blog – by promować niezależne podróżowanie, bez biura podróży, osoby przewodnika, by pokazać, że to jest jak najbardziej możliwe, nawet w tych miejscach, które uchodzą za nie-cywilizowane, niebezpieczne i nienadające się do samodzielnych podróży.

O nas-1

Zawsze staramy się podróżować w sposób jak najbardziej nisko budżetowy, wykorzystując do tego autostop, komunikację lokalną czy też couchsurfing, dzięki czemu mamy okazję poznawać niesamowitych ludzi z całego świata i wymieniać się wzajemnymi doświadczeniami. Z wieloma z nich kontakt mamy do dziś i niewątpliwie są to niezwykle dla nas cenne znajomości.

Idea stworzenia blogu, na którym będziemy mogli opisywać swoje podróże zrodziła się w nas już jakiś czas temu, jednak dotąd jakoś nigdy nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej chwili, by wreszcie się za to zabrać. Woleliśmy skupiać się na planowaniu kolejnych podróży i dalszym penetrowaniu naszego kontynentu. Nadszedł jednak moment na tyle odpowiedni, by ów blog mógł powstać, bowiem 6-tygodniowa wyprawa do Ameryki Południowej wydaje się nam swoistym punktem zwrotnym w naszym podróżowaniu. Po części blog ten będzie służył temu, by nasze rodziny i znajomi mogli się z nami kontaktować i dowiedzieć się, że po prostu żyjemy i mamy się dobrze, a z drugiej strony będzie on dla nas samych skarbnicą wspomnień, wrażeń, opowieści i kadrów z podróży, których nie chcielibyśmy nigdy zapomnieć i do których na pewno nie raz będziemy chcieli powrócić. Mamy też nadzieję, że posłuży on innym, którzy będą chcieli się wybrać w te miejsca, które my mieliśmy szansę odwiedzić i utwierdzi ich w przekonaniu, że w żadnym zakątku świata nie ma rzeczy niemożliwych, gdy bardzo się czegoś chce. Bo grunt to dążyć do celu i gdy bardzo się tego pragnie, ów cel przy odrobinie wysiłku się spełni. A wtedy satysfakcja jest jeszcze większa 🙂

O nas-2

W zasadzie niewiele tu informacji o nas samych, jednak najważniejsza jest tu nasza pasja podróżowania, którą chcemy wszystkich zarazić i chęć dogonienia własnych marzeń, a jest ich w naszych głowach aż nadto. Mamy niezaspokojony apetyt na przygodę, chcemy nasze podniebienia uraczyć smakami całego świata, kochamy szum morza i oceanu, ale także ośnieżone szczyty, bezkresne zielone równiny, jak i trudne do zdobycia kaniony czy góry. Zachęcamy więc do śledzenia naszych losów i komentarzy, zaś my, w miarę możliwości, będziemy się starać jak najczęściej dzielić się naszymi wrażeniami i umieszczać tu opisy i zdjęcia z kolejnych, niesamowitych miejsc!

Gorąco pozdrawiamy !!

Karolina (Rude) i Piotr (Czarne)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s